BREAKING NEWS

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie përtokë pasi qëllohet me...

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali Berishës dhe Ilir Metës, thirrje për të dalë me dhunë në “Dëshmorët e Kombit”

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali
x
BREAKING NEWS

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço zbardh prapaskenat: U pikas një makinë e dyshimtë, u zhduk shumë shpejt. Ka pasur sinjale...

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të ngelurit në veting, GJKKO merr të pandehur ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, akuzohet për deklarim të rremë pasurie

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të
x
BREAKING NEWS

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e BE-së në Tiranë zbardh detajet për dialogun e rëndësishëm: Që dje kanë në tryezë propozimin...

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e
x
BREAKING NEWS

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e Alqi Bllakos, ish-deputeti akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ja si u përlanë 4 milionë euro me punë të pabëra

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e
x
BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x

Aktualitet

Vdekja e të riut në Komisariatin e Kavajës, eksperti Ervin Karamuço hedh dyshimet e forta dhe bën thirrjen urgjente: Duhet hetim i thelluar!

Vdekja e të riut në Komisariatin e Kavajës, eksperti Ervin

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço komentoi sot ngjarjen e rëndë të ndodhur në komisariatin e Kavajës ku një i ri i dha fund jetës me vetëvarje.

Ai tha se rasti në fjalë është përsëritës, ndërsa theksoi se duhet patjetër një hetim më i thelluar dhe i pavarur për të arritur në një përfundim dhe nxjerrjen në pah të së vërtetës.

“Në fakt në ambientet e kufizimit të lirisë, impakti i stresit, traumat e forta shoqërojnë të gjithë personat ku dikush i përjeton më rëndë se një tjetër. Por nga ana tjetër detyrimi i institucionit është të marrin të gjitha masat duke i ditur këto specifika që të mbrojnë jetën e një njeriu. Këto janë hetuar rast pas rasti, hetimi duhet të bëhet në mënyrë të pavarur, që është prokuroria, mekanizmi kundër torturës, avokati popullit, megjithatë në fazën ku ndodhet hetimi pres të dilet në përfundimin nëse ai mund të mbytet dot me litarin e kapuçit a mbante dot peshën dhe pastaj do të dalim në konkluzionin përfundimtar dhe raporti mjeko-ligjor i cili do e nxjerr në pah. E rëndësishme është fakti që duhet të kemi njerëz më të përgjegjshëm në vendin e punës për mbrojtjen e jetëve të njerëzve sepse ky është një rast i përsëritur dhe pas herës së parë në Kamëz, doli urdhri urgjentë që ata të mbahen në vëmendje, ky është një rast i dytë.”, u shpreh ai.