BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Aktualitet

Vdekja e vogëlushes 7-vjeçare në Himarë dhe aksioni i policisë në vijën bregdetare, Kreshnik Spahiu del me deklaratën e fortë: Familjarë të oligarkëve dhe politikanëve...

Vdekja e vogëlushes 7-vjeçare në Himarë dhe aksioni i

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu në një intervistë televizive u shpreh se , “sot për sot, mjetet lundruese janë mjete luksi vetëm i familjeve të oligarkëve dhe politikanëve shqiptarë.”

Sipas tij, nëse bëhet një monitorim i pronarëve të mjeteve lundurese, 70% e tyre do të jenë fëmijë ose të afërm të ministrave, politikanëve dhe qeveritarëve shqiptarë.

“Mendoj se nëse bëhet një monitorim i pronarëve apo drejtuesve të mjeteve lundruese, kam bindjen absolute se 70% e tyre dalin fëmijë, nipa, kunetër të ministrave, politikanëve, qeveritarëve. Sot për sot, mjetet lundruese janë mjete luksi vetëm i familjeve të oligarkëve dhe politikanëve shqiptarë”, theksoi ai.

Në lidhje me protestën për vdekjen e 7-vjeçare në Himarë disa ditë më parë, juristi nënvizoi se qëllimi ishte legjitim dhe i drejtë.

Spahiu shtoi se shteti shqiptar, pa përgatitur infrastrukturën ligjore dhe logjistike, lejoi me pa të drejtë aktivitetin e mjeteve lundruese duke shkaktuar një kaos në bregdet.