BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Aktualitet

“Vdekje spiunëve”/ Moderatori rus ngatërron Shqipërinë me kryeqytetin e New York-ut, Albany: Na ka sanksionuar një vend nën imperializmin amerikan! Ja thirrja e fortë që i bën Putinit

“Vdekje spiunëve”/ Moderatori rus ngatërron

Moderatori rus, Vladimir Solovyov, ka ironizuar Shqipërinë për sanksionet që vendi ynë i ka vendosur Rusisë, si pasojë e luftës në Ukrainë.

Në emisionin e tij “Rossiya-1” gazetari “ngatërron” Shqipërinë me kryeqytetin e New York-ut, Albany.

Teksa e quan vendin tonë, një shtet të sunduar nga imperializmi amerikan, gazetari flet për vendet që kanë “ndëshkuar” sipas tij me të padrejtë Shqipërinë.

Vladimir Solovyov, propagandisti kryesor i Kremlinit, po bën thirrje për një përgjigje brutale staliniste për ta zhytur Ukrainën në një “periudhë të errët” dhe për të bashkuar të gjithë rusët. Ai madje bëri thirrje për kthimin e departamentit famëkeq të kundërzbulimit SMERSH të Stalinit, për të shtypur çdo opozitë vendase ndaj një lufte gjithëpërfshirëse kundër Ukrainës.

Divizioni SMERSH, me moton “Vdekje spiunëve”, mblodhi shërbimet e kundërzbulimit që Stalini përdori kundër disidentëve në përpjekjen e tij për të eliminuar ata që u përpoqën të përmbysnin regjimin e tij.