Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vdes foshnja e porsalindur në Durrës, familjarët denoncojnë mjekët në polici

Postuar: 12/09/2018 - 17:21

Një foshnjë ka ndërruar jetë në Spitalin e Durrësit vetëm 4 ditë pasi kishte ardhur në jetë. Sipas informacioneve të deritanishme nuk dihen rrethanat dhe shkaqet e vdekjes së foshnjës ndërsa mësohet se prindërit e tij kanë bërë kallëzim në policinë e Durrësit me arsyen e moskujdesit nga ana e mjekëve të Spitalit Rajonal.

Policia njofton se: “Më datë 11.09.2018, ka bërë kallëzim shtetasi B.G. 43 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 07.09.2018, bashkëshortja e tij, shtetësia V.G., 35 vjeçe, ka lindur në Maternitetin e Spitalit Durrës dhe pas 4 ditësh fëmija ka ndërruar jetë ku dyshon se mjekët me mosveprime të tyre i kanë shkaktuar vdekjen foshnjës së porsalindur. Neni 96 i Kodit Penal.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 1. Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 10:52

Një 23-vjeçar është vënë në pranga të policisë në  Bulqizë. I arrestuari është Florenc Xheleku, 23 vjeç, banues në Bulqizë. Ai dyshohet si autor i grabitjes së një makinë 3 ditë më parë.

Postuar: 25/09/2018 - 10:37

Kërcënime me vdekje, dhunë e vazhdueshme, edhe në sy të tre fëmijëve, kjo ka ndodhur në një famil

Postuar: 25/09/2018 - 10:25

Policia e Vlorës ka arritur të kapë pak minuta pas ngjarjes dy nga autorët e grabitjes së furgoni

Postuar: 25/09/2018 - 10:19

Deputetja e PD, njëherësh kryetarja e Komisionit te Edukimit Albana Vokshi ka publikuar një video

Postuar: 25/09/2018 - 10:01

Që në nisje të pretencës së parashikuar për tu mbajtur mëngjesin e sotëm për çështjen ‘Shul

Postuar: 25/09/2018 - 09:55

Një 41-vjeçar nga Elbasani u arrestua pasi tentoi të vrasë me thikë shtetasin R.L.,  29 vjeç