Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Veç Safet Bajrit arrestohen edhe disa anëtarë të fisit (Detaje)

Postuar: 21/09/2018 - 23:11

Ndalohet nga policia në Tiranë Safet Bajri (Rustemi), i njohur edhe si “i forti” i Shkodrës. Ndalimi është kryer mbrëmjen e sotme në zonën e ‘Xhamllikut’ nga policia e kryeqytetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe prokurorine e Shkodrës ndërsa aksioni ende vijon.

Operacioni është zhvilluar në Tiranë dhe në Shkodër njëkohësisht për të goditur fisin Bajri. Safet Bajri është ndaluar në Tiranë me tre persona të tjerë, ndërsa në Shkodër janë ndaluar disa persona të tjerë të fisit.

Safet Bajri është ndalur për llogari të drejtësisë belge, pasi është dënuar në Bruksel për disa vepra penale, ndërsa aktualisht ndodhet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës në pritje të vendimit nëse do të ekstradohet për të vuajtur dënimin.

Safet Bajri në kërkim nga autoritetet belge është i njohur edhe nga drejtësia shqiptare, ndërsa opozita e ka cilësuar si pjesë familjeve kriminale që veprojnë në qytetin e Shkodrës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2018 - 17:21

Një i ri është gjetur pa shenja jete në qytetin e Fierit gjatë pasdites së sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta në vendin e quajtur ‘Zogu i Zi’ në qendër të qytetit të Fierit.

Postuar: 18/10/2018 - 17:09

Një trup i pajetë është gjetur sot në Fier, ndërsa sipas dyshimeve të para mendohet se është godi

Postuar: 18/10/2018 - 16:18

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha  është shprehur se e ka marrë malli për një ndeshje histori

Postuar: 18/10/2018 - 15:43

Policia ka arestuar tre persona në Berat pasi vidhnin naftë nga kantiera e një firme gazsjellësi.

Postuar: 18/10/2018 - 15:36

Ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi.

Postuar: 18/10/2018 - 15:11

Një aksident me pasojë plagosjen e disa personave ka ndodhur të enjten, në Qafën e Koshovicës, në

Postuar: 18/10/2018 - 14:48

Pas angazhimit sensibilizues të AKEP në përputhje me kuadrin ligjor dhe rregullator në fuqi për r