BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Aktualitet

“Veç ti bëre media për njerëzit e zakonshëm dhe punëtorë”, Erion Braçe kujton Dritan Hoxhën dhe jep mesazhin ‘thumbues’

“Veç ti bëre media për njerëzit e zakonshëm dhe

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka përkujtuar ditëlindjen e krijuesit të Top Channel Dritan Hoxhës.

Përmes një psotimi në rrjetet sociale, Braçe shkruan se Tani ishte një revolucionar që luftoi jo veç për ndërtimin e një kanali të madh televiziv kombëtar por edhe për mbrojtjen e fjalës së lire.

“Ketu “festojne” akoma dite te #MEDIAS, por media e ketij shekulli, ne kete vend, nis me ty.

Sepse blejne ndonje paisje te re HD dhe thone beme “revolucion” tani, e kaluam;

Te identifikojne ty me revolucionin teknologjik ne median e ketij shekulli dhe kaq.

Por media qe ti kishe ne mendje, bere ne fakt nuk ishte kaq, ishte shume me teper se kaq; ishte liri, permbajtje, pavaresi, integritet, teknologji patjeter, risi, rini;

Private, por kurre sipas fjalise idiote “eshte prona ime, parate e mia, bej cfare te dua”, kurre e kote e pas kotesise. Private ligjerisht, por e publikut, shqiptareve te zakonshem, te gjithe shqiptareve ne fakt. Revolucioni yt ishte editorial, ky; Te tjeret-me nje, dy perjashtime, bene nga nje kanal per vete, qeverine, qeverite, pasurine, gjobat, ti bere media per shqiptaret e zakonshem, te ndershem e punetore; Ju dhe nje instrument per tu mbrojtur nga abuzimi i fuqise se shtetit, prones, pasurise, parase; Shqiperise i dhe nje institucion krenarie, e shtyve perpara kujtdo!

E kemi folur kete gje shpesh sy me sy, por doja ti thosha sot publikisht; Aq sa arrite ti me 100 kilometra ne ore, te tjeret nuk po i afrohen edhe pse ti je tjeter kund, mes enderrave te tua. Fuqia jote enderrat jane! Ndai!”, shkruan Braçe.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)