BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Aktualitet

Vendi jonë i blinduar si 'Big Brother'/ “Është marrë syri, jo truri", reagon eksperti i njohur dhe tregon prapaskenat: Kush i montoi?! Para se të hiqeshin kamerat, duhej të…

Vendi jonë i blinduar si 'Big Brother'/ “Është

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa tha në një intervistë për Euronews Albania se me çmontimin e kamerave të sigurisë që vendosen nga grupet kriminale merret syri i këtyre kriminelëve, por jo truri.

Ai sqaroi se asnjë individ dhe asnjë subjekt nuk mund të kontrollojë territorin, përveç Policisë së Shtetit.

“Kjo është shkelje e ligjit. Kamera është syri, truri nuk është te kamera. Ne duhet të shkojmë te njësia, te qëllimi, kush i montoi?! Nëse ne heqim kamerën, kemi hequr provën dhe duhet të ndodhte para se të hiqeshin kamerat, të kontrollohej si është bërë kjo lidhje dhe ku shkon sinjali,” – u shpreh Softa.

Pas Shkodrës, kamera sigurie të vendosura me qëllim sigurimin e informacioneve për qëllime kriminale, si dhe për të monitoruar lëvizjet e policisë, u çmontuan edhe në Korçë e Pogradec.