Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vendi në kaos, dalin detajet e rënda se çfarë po bën PD e LSI në Korçë e Çorovodë

Postuar: 19/06/2019 - 11:57

Situatë e tensionuar raportohet në të gjitha bashkitë e drejtuara nga opozita në mbarë vendin.

Në këto momente në Çorovodë janë regjistruar përplasje të forta mes protestuesve dhe forcave të policisë së rendit.

Mësohet se mbështetës të LSI kanë kërkuar lirimin e ambienteve zgjedhore të KZAZ-së nr 66 në pallatin e kulturës, 'Riza Cerova'.

Po ashtu tensione ka edhe në qarkun e Korçës, veçanërisht në qytetin e Bilishtit. Nënkryetari i bashkisë Ylli Taho, i kërkon shefit të komisariatit të lirojë ambientet e KZAZ-së 70.

 "Po zbatojmë dekretin e presidentit. Lironi pronën e bashkisë. Edhe policia duhet ta zbatojë. Nuk mund ta mbani godinën ju po na zaptoni pronën", ka thënë ai.

Ndërsa shefi i komisariatit Fejzollari u shpreh se “nuk mund të hyni në objekt”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 23:00

Babai i Alvin Berishës, Afrimi ka treguar detaje nga momentet e para që ka takuar me djalin e tij.

Postuar: 11/11/2019 - 22:51

Pas detajeve si u mor Alvin Berisha nga Siria, gazetari investigativ Artan Hoxha ka pyetur Minist

Postuar: 11/11/2019 - 22:45

Avokati Genc Gjokutaj tha se socialistët duan të ‘pushkatojnë’ presidentin Ilr Meta m

Postuar: 11/11/2019 - 22:35

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë detaje lidhur operacionin e lirimit të 11-vjeçarit

Postuar: 11/11/2019 - 22:17

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa ka folur lidhur me operacionin e shpëtimit të Alvin Ber

Postuar: 11/11/2019 - 22:09

Gjyshi i Alvin Berishës ka dhënë një intervistë të shkurtër për emisionin “Open” pas

Postuar: 11/11/2019 - 21:57

Emisioni “Open“ ka publikuar një intervistë me disa banorë të qytezës ku jeton Alvin