Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vendimi për ish-ministrin, Dritan Zagani kap detajin dhe zbulon çfarë do të ndodhë me Saimir Tahirin

Postuar: 26/03/2019 - 22:01

Pas tetë orëve seancë gjyqësore, Gjykata për Krime të Rënda ka marrë vendim për ish-ministrin e Punëve të Brendshme Saimir Tahiri. Dosja e prokurorisë kundër tij do të kalojë për gjykim. Ish-ministri ka pranuar gjykim të shkurtuar, që do të thotë se në rast dënimi ai përfiton ulje të dënimit me 1/3 dhe prokuroria dhe avokatët nuk mund të shtojnë prova të reja.

Pas këtij vendimi ka ardhur edhe reagimi nga ish-oficeri i Antidrogës Dritan Zagani, i cili e akuzon atë si trafikant që po bën shown e radhës në media. Ai gjithashtu shprehet se ish-ministrit po i thahej goja dhe nuk po i rridhnin fjalët si bilbi gjatë deklaratës për media. Sipas tij ai po tallet me shtetin dhe për këtë e meriton të quhet kampion. 

Postimi i Zaganit

Kampion je vertet..por se pse te thahet goja dhe nuk te rrjedhin me fjalet si bilbil ashtu si dikure ,kete spo e kuptoj...!

Drejtesi e vetuar alla rilindase,trafikanti ben shoun e radhes ne media,ndersa kush guxon dhe prek trafikun e trafikantet te gjej vend se zhdrejtesia te ben cdo gje qe nuk e parashikon ligji, kjo se ligjin e ben lider maliqi...!

Gjithesesi kampion e meriton se askush me akuzen tende nuk tall menderen me shtetin dhe ligjin ashtu si ti dhe per kete ke merita.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 13:16

Një 36-vjeçar nga Laçi është vënë në pranga dje në Tiranë, pasi ishte shpallur në kërkim prej disa ditësh për përndjekjen dhe dhunimin e ish-së dashurës.

Postuar: 17/07/2019 - 13:09

Një 79-vjeçar u arrestua nga Policia në Kukës pasi ka tentuar të vrasë familjarët e tij dhe t&rsq

Postuar: 17/07/2019 - 12:43

Një banor 61-vjeçar i zonës së Matera u raportua për shfrytëzimin e fuqisë punëtore të shtetasve

Postuar: 17/07/2019 - 12:07

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë.Mësohet se dy vajza dh

Postuar: 17/07/2019 - 10:59

Një copë masive e akullit do të riformojë bregdetin e botës më shpejt se sa është parashikuar.

Postuar: 17/07/2019 - 10:43

Dy inspektorë taksash janë arrestuar ditën e sotmë në Shkodër, ndërsa një i tretë është shpallur

Postuar: 17/07/2019 - 10:35

Detaje të reja kanë dalë shpërthimi në Selenicë të Vlorës, ku janë plagosur Mimoza Selimi dhe Rex