Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Verë edhe në shtator? Ja si do të ndryshojë moti në ditët e ardhshme

Postuar: 12/09/2018 - 08:26

Moti edhe për ditën e sotme paraqitet i kthjellët në të gjithë territorin e Shqipërisë, ndërsa temperaturat maksimale pritet të arrijnë deri ne 32 gradë celcius. Ashtu siç tregohet edhe në tabelë për secilin qark, nuk priten reshje shiu.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 30 °C
në vendet e ulëta: 17 / 32 °C
në vendet malore: 10 / 26 °C
Era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë në orët e mesditës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 07:49

Dënohet shoferi polak që me 11 nëntor të këtij viti u ndalua në terminalin e tragetit me tetëmbëdhjetë shqiptarë të fshehur në rimorkion e kamionit të tij.

Postuar: 20/11/2018 - 07:38

Universitetet europiane janë të njohura për traditën e tyre në mësim dhënie.

Postuar: 20/11/2018 - 07:33

Çështja në ngarkim të ish-kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika i ka kaluar Gjykat

Postuar: 20/11/2018 - 07:32

Ervis Martinaj, i arrestuar pas masakrës me një të vrarë dhe dy të plagosur në zonën e ish-Blloku

Postuar: 20/11/2018 - 07:24

Një grua 32-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, duke u vetëhedhur nga kati i 7 i pallatit.

Postuar: 20/11/2018 - 07:20

Zhduket një tjetër person nga banesa e tij.