BREAKING NEWS

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela nxjerr skenarin tronditës, zbulon kush e ka ‘fundosur’ Ilir Metën

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela
x

Aktualitet

Vetëm 24 orët e fundit 28 raste, mjeku Ilir Allkja nxjerr shifrat dhe jep mesazhin e fortë: Po përhapet edhe në vendet e nxehta

Vetëm 24 orët e fundit 28 raste, mjeku Ilir Allkja nxjerr shifrat dhe

Koronavurusi tashmë është edhe një kërcënim për shqiptarët. Deri më tani janë infektuar 174, ku vetëm 24 orët e fundit janë infektuar 28 persona. 17 prej të cilëve janë shëruar dhe fatkeqësisht janë shënuar edhe 6 viktima. 

Mjeku Ilir Allkja ka deklaruar së fundmi se luftën me COVID-19, mund ta fitojmë  vetëm me higjenë strike dhe distancim social. Mjeku ka publikuar edhe shifrat, ku deri më tani kanë humbur jetën në botë, pas infektimit me COVID-19, 21 mijë 297 persona dhe ky virus është përhapur edhe në vendet e nxehta. Mjeku shprehet se nuk dihet nëse me ardhjen e verës do përfundojë epidemia.

“Epidemia mbarëbotërore e koronavirus COVID-19 kan prekur tashmë 198 vende dhe territore në të gjithë botën dhe përfshirje ndërkombëtare ! Rastet në vendet e nxehta si Dubai (EBA) me 333 raste, Arabia Saudite me 900 raste e disa vende të tjera krijojnë konfuzion dhe e shkundin besimin se me ardhjen e verës epidemia do të përfundojë. Shpresat për ta mundur mbeten tek higjena strikte, distancimi social, e ndoshta edhe izolimi social në kushte të dyshimta!:”, shprehet Ilir Allkja në një postim në Facebook. 

Vetëm 24 orët e fundit 28 raste, mjeku Ilir Allkja nxjerr shifrat dhe