BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Sport

Vetëm dy lojtarë përballë portës hungareze, e pabesueshme çfarë humb Gjermania

Vetëm dy lojtarë përballë portës hungareze, e

Katër herë kampionët e botës po sfidojnë Hungarina në “Puskas Arena” të Budapesit, takim i vlefshëm për Grupin 3 të Ligës A, aty ku bëjnë pjesë edhe Italia e Anglia.

Pjesa e parë përfundoi në barazim 1-1. Zsolt Nagy kaloi vendasit në avantazh në minutën e gjashtë, por Gjermania riktheu baraspeshën tre minuta me anë të Jonas Hofmann, mesfushorit të M’Gladbach.

“Pancerat” kishin një mundësi të artë për të kaluar në avantazh në minutën e 72-të. Hoffman dhe Timo Ëerner marshuan të vetëm drejt portës hungareze.

Autori i golit u tregua altruist, por gaboi me pasimin e tij drejt sulmuesit të Chelsea, me një nga mbrojtësit vendas që kreu një ndërhyrje të saktë duke larguar topin në këndore.