BREAKING NEWS

“Do të vëmë bombën kudo që të jesh"/ Kërcënohet me jetë drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Prokuroria e Tiranës vihet menjëherë në lëvizje, zbardhet SMS-ja e rëndë

“Do të vëmë bombën kudo që të jesh"/
x

Aktualitet

“Vetëm i madhi Zot e di sesa shumë ke vuajtur”/ Milaim Zeka në zi, mes dhimbjes së madhe ndan lajmin e hidhur: Lamtumirë nënë e mirë! (FOTO)

“Vetëm i madhi Zot e di sesa shumë ke vuajtur”/ Milaim

Analisti Milaim Zeka mes dhimbjes së madhe ka ndarë në rrjetet sociale lajmin e humbjes së bashkëshortes së politikanit dhe veprimtarit të njohur shqiptar, Adem Bacit. Xhemajlie Daci ka humbur jetën si pasojë e infektimit nga COVID-19.

Zekan kujton jetën e saj të vështirë dhe e quan me plotë gojë ‘një nënë e mirë e heroike’.

Postimi i plotë:

Lamtumire Nene e mire

Sapo mora lajmin per ndarjen nga jeta te nuses se Bacit Adem. Ajo eshte nena e Abetares, dhe Shqiptarit. Ajo eshte sinonimi i shume nenave tona, te cilat kane vuajtur 100 here me shume se sa burrat e tyre neper burgje.

Nena Xhemajlie, diten kur po benim homazhe per Bacin Adem, ne hollin e Kuvendit te Republikes te Kosoves, u ngrit ne kembe, me perqafoi, dhe me tha: E di qe shume e ke dashur Ademin, po edhe ai shume te ka dashur ty.

Nena Xhemajlie, Ty te kam dashur edhe me shume se bacin. Vetem i madhi Zot e din se sa shume ke vuajtur. Ti ke qene tabele qitese e gjithe zagareve te Serbise. Ti e ke vuajtur burgun e hapur, shtyrjet e peshtyrjet, ke rritur e vetme femijet dhe je perballur me injorancen e shqiptareve qe te ‘denonin’ pse ishe e vetme perballe te gjitheve.

Ne do te kujtojme pergjithmone si nje Nene heroine!

“Vetëm i madhi Zot e di sesa shumë ke vuajtur”/ Milaim

Më të lexuarat