BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Aktualitet

“Vetëm shteti kodosh e pushteti hajdut nxjerr në rrugë një vatër kulture për të bërë pallat”, shpërthen keq Manjani dhe del në krah të artistit të njohur shqiptar: Presioni i mafias është i madh!

“Vetëm shteti kodosh e pushteti hajdut nxjerr në rrugë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dalë në mbështetje të kompozitorit Limos Dizdari, i cili prej kohësh po denoncon se du8an t’i marrin ambientet e vatrës së kulturës që ai ka ngritur në Ksamil.

Postimi i plotë:

Limoz Dizdari, kompozitori ynë i madh, meriton mbështetje dhe jo sulm.

Vetëm shteti kodosh e pushteti hajdut nxjerr në rrugë një vatër kulture për të bërë pallat.

Për ata që nuk e dinë, Limozi prej 15 vitesh braktisi Tiranën dhe u instalua në Ksamil ku ngriti edhe vatrën e kulturës atje. Bleu piano e vegla muzikore dhe hapi atë vatër kulture për publikun. Krijoi grupe artistike dhe zhvilloi evente kulturore pa fund.

Sigurisht këtë veprimtari e bëri edhe me një kontratë me shtetin, i cili nuk kishte ndërmend (as nuk ka) të ngrinte vatrën e kulturës atje.

Në gjithë këto vite, presioni i mafias së ndërtimit ka qenë e mbetet i madh. Duhet thënë se deri më sot nuk ja kanë arritur ta thyejnë kompozitorin.

Tani, në përfundim të kontratës, shteti dhe pushteti nuk shprehen më. Dmth pyetja është e duan atë vatër kulture apo e duan pallat?

Ja kaq është dilema.

Personalisht jam me Limozin, përpjekjet e tij titanike për sadopak art e muzikë në atë cep të Shqipërisë!

Pallate ka plot!

Art nuk ka!

Qytetaria duhet të jetë me Limozin!

Më të lexuarat