Lajme të tjera
BREAKING NEWS

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19 në 24 orët e fundit

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19
x

Aktualitet

Vetëvrasja e 29-vjeçarit që po kurohej për COVID-19, reagon spitali ‘Shefqet Ndoqi’: Po trajtohej prej 4 ditësh!

Vetëvrasja e 29-vjeçarit që po kurohej për COVID-19,

Mëngjesin e sotëm ndodhi një ngjarje tragjike në spitalin “Shefqet Ndroqi””, ku një i ri i cili po kurohej për COVID-19 u hodh nga kati i tretë duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Spitali “Shefqet Ndroqi” ka reaguar pas ngjarjes tragjike dhe iu ka shprehur ngushëllimet familjes së 29-vjeçarit me inicialet XH.K,

Sipas spitalit, i riu i konfirmuar me COVID-19, po trajtohej prej 4 ditësh në spitalin “Shefqet Ndroqi”, me terapinë e plotë të mjekimit dhe gjendja e tij ishte e stabilizuar.

“I riu i konfirmuar me COVID-19, po trajtohej prej 4 ditësh në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’, me terapinë e plotë të mjekimit dhe gjendja e tij ishte e stabilizuar. Lidhur me arsyet që e çuan të riun drejt këtij akti ekstrem, është duke u kryer hetimi nga ana e organeve kompetente. Stafi i spitalit universitar ‘Shefqet Ndroqi’ siguron qytetarët se do të vazhdojë të ofrojë me përkushtim dhe profesionalizëm, shërbim shëndetësor për pacientët që trajtohen në spitalin tonë”, mbyllet njoftimi.