BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x

Aktualitet

Video/ Arsenali i armëve në Tiranë, policia publikon pamjet, ja çfarë u gjet tjetër në magazinë përveç granatahedhësve, snajperit e automatikëve

Video/ Arsenali i armëve në Tiranë, policia publikon pamjet, ja

Policia e Tiranës publikon pamjet e magazinës ku u gjet arsenali i armëve sot në Yrshek të Tiranës. Siç shihet dhe nga videoja, efektivët kanë gjetur një sasi të konsiderueshme me armatime si dhe municion luftarak.

Po ashtu në këtë magazinë janë gjetur tre makina, një prej tyre e blinduar, tre motora si dhe një Jet Ski.

Në pranga ka rënë 62-vjeçari Kujtim Çaushi ndërsa është shpallur në kërkim djali e tij 35 vjeç Erlind Çaushi.

Gjatë kontrollit të këtij ambienti, janë gjetur e sekuestruar, në cilësinë e provës materiale: – 2 granta hedhesë të lehtë kundratank – 2 mitraloza të lehtë – 1 automatik ak-47 – 1 snajper me dylbi – 2 silenciator – 9 granata të llojeve të ndryshme – sasi e konsiderueshme municioni luftarak – 3 auromjete, njëri prej tyre i blinduar – 3 motorra pa targa – 1 jet ski – 4 palë targa automjetesh shqiptare dhe të huaja – 1 paruke – 2 fenelina policie.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.