BREAKING NEWS

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër ‘shuplakë’ e fortë për Monika Kryemadhin / Damian Gjiknuri jep lajmin, ja çfarë ka ndodhur në Vlorë

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër
x

Aktualitet

(VIDEO) Not në mes të janarit të acartë, ky është 63-vjeçari që udhëton nga Fieri në Vlorë çdo fundjavë për tu larë në det, “sfidon” temperaturat ekstreme të ulëta: Në Pogradec jam larë më -16 dhe -12 gradë

(VIDEO) Not në mes të janarit të acartë, ky është

Edhe pse temperature ka shënuar 2 gradë sot, 63 vjeçari, Kastriot Tajari udhëtoi nga Fieri drejt Vlorës për tu larë në det.Këtë ritual ai e ndjek që kur ka qenë i vogël, pavarësisht nëse është dimër apo verë.

“Unë quhem Kastriot Tajari. Ndihem shumë mirë. Nuk vij këtu se janë të ulta apo të larta thjesht bej atë ritualin. Çdo të shtunë e të diele vij e lahem rregullisht në Vlorë”

Kastrioti thotë se e ka provuar të lahet edhe në temperature edhe më të ulëta se sa ato të detit të Vlorës

“Në Pogradec jam larë më -16 dhe -12 gradë“

Për një shëndet të plotë, ai ka një këshillë për të rinjtë sot.

”Ti përkushtohen më shumë sportit se sporti është jetë është frymëmarrje edhe të shmangin cigaren” thotë ai.