Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Video-skandali i policit që tronditi opinionin/ Lleshaj bën lëvizjen urgjente

Postuar: 12/02/2019 - 10:09

Pas skandalit që shpërtheu ditën e djeshme me oficerin e policisë ku i dërgonte foto dhe video të turpshme vajzës 15-vjeçare. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka mbërritur mëgjesin e ditës së sotme në Malësi të Madhe për ngjarjen shokuese që u publikua dje nga mediat.

Ministri Lleshaj është shoqëruar nga kryetari i bashkisë në Malësin e Madhe Tonin Marinaj dhe drejtori i policisë vendore Vehbi Bushati.

Ndërkohë Policia e Shtetit ka publikuar videon e arrestimit të Berhan Bajrakurtit, inspektorit të policisë në komunitet në zonën e Gruemirës në Malësinë e Madhe. Arrestimi i tij u bë pas publikimit të videos, ku ai bënte gjeste të turpshme nëpërmjet telefonit në drejtim të një të mitureje.

Ishte nëna e vajzës ajo që denoncoi fillimisht ngjarjen në media, pasi sipas saj denoncimi në Komisariatin e Koplikut, nuk i ishte marrë pas ndërhyrjes së Bajrakurtit.

Ndërkohë që Policia jep një tjetër version, duke thënë se për Bajrakurtin nuk ka pasur asnjë denoncim dhe indicia për vepra të ndryshme penale të kryer nga ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 13:51

Petrit Vasili  vjen me një reagim drejt e nga facebook-u ndaj protestes së ditës së sotme duke thënë se:

Postuar: 16/02/2019 - 13:45

Ndërsa tymi dhe flakët kanë pushtuar zonën e Kryeministrisë, ky protestues duket se është i vetmi

Postuar: 16/02/2019 - 13:40

Zyrtarë të Ministrisë së Brendshme reagojnë për deklaratat e opozitës se policia ka provokuar qyt

Postuar: 16/02/2019 - 13:35

Situatë alarmante te Kryeministria.Një protestues është ngjitur në godinën kryeministrore.Ai ka

Postuar: 16/02/2019 - 13:25

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka reaguar sot përmes rrjeteve sociale ku ka komentuar edhe sulm

Postuar: 16/02/2019 - 13:04

Gazi lotsjellës i hedhur nga policia në turmën e protestuesve i ka sjellë probleme kreut të PD, L