BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Aktualitet

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni konfirmon: "Imazhe autentike", këtu janë alienët

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni

 

Një video që me të vërtetë  zhduk çdo dyshim: të huajt janë mes nesh . Takimi i fundit në afërsi u filmua gjatë një stërvitje ushtarake të Marinës Amerikane pranë San Diegos. Video, e qarkulluar nga Jeremy Corbel , një studiues i famshëm dhe krijues dokumentar i fenomeneve të këtij lloji, tregon një objekt sferik që ndjek nga afër USS Omaha, një luftanije amerikane.

Kjo është videoja e dytë në lidhje me ngjarjet dukshëm të pashpjegueshme që ndodhën gjatë stërvitjeve në korrik 2019. Imazhet u regjistruan nga ekuipazhi në bordin e anijes dhe Pentagoni konfirmon se është një video autentike.

Në video shohim gjithashtu një objekt të vogël të rrumbullakët duke fluturuar mbi oqean i cili, pas njëfarë evolucioni, fundoset papritmas. Në video mund të dëgjohet një zë që bërtet: "Shikoni, po afrohet ... tani është fundosur!".

Luis "Lue" Elizondo , një ish oficer i shërbimeve të Pentagonit i cili përdor letrat kredenciale për të studiuar dokumentet e Pentagonit në lidhje me objektet e panjohura fluturuese, i tha Neë York Post se UFO-të do të ishin në gjendje të udhëtonin në hapësirë, si në qiell ashtu edhe për të lundruar nën ujë.

Klikoni këtu për të parë videon e shikimit

https://ëëë.dailymail.co.uk/video/neës/video-2419986/Video-2019-Navy-filmed-spherical-shaped-UFOs-going-ëater.html

Për të qenë të saktë, videoja në fjalë është xhiruar me një smartphone brenda Qendrës së Informacionit të Luftimit të anijes, një pjesë e veçantë që i nënshtrohet rregullave maksimale të sigurisë, ku edhe celularët nuk do të lejoheshin. Gjithashtu Jeremy Corbell shtoi për stacionin Fox 8 që, më pas, një nëndetëse kërkoi UFO  në thellësitë e oqeanit, por nuk ishte në gjendje ta gjente atë.

Stërvitjet gjatë të cilave filmimet u regjistruan përfshinin tre anije luftarake nga zona e San Diegos: do të kishte regjistrime të shumta të inkursioneve të objekteve fluturuese, të cilat do të kishin ndjekur prej kohësh njësitë e yjeve dhe vijat. Një libër regjistri gjithashtu thotë që një objekt fluturues i paidentifikuar ndoqi një shkatërrues për nëntëdhjetë minuta rresht.