Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vidhnin flori, sende me vlerë dhe makina, arrestohen dy shqiptarët në Itali (Emrat) 

Postuar: 08/11/2019 - 18:53

Dy shtetas shqiptarë kanë rëanë në prangat e policisë italiane në Modena teksa lëviznin me një automjet të grabitur.

Aleksandër Mhillaj (28 vjeç) dhe Enrik Nikolla (24 vjeç) u pikasën nga policia dhe porsa panë oficerët e policisë hipën në makinën ‘’Fiat Stilo’’ dhe u larguan drejt rrugës Fratelli Cervi. Kur karabinierët ndaluan makinën, Mhillaj dhe Nikolla ia mbathën me këmbë. Nikolla arriti të godiste në kokë njërin prej karabinierëve. Më pas, ata nuk mund të shpëtonin më teksa iu hodhën prangat.

Në kontrollin e banesave të tyre, karabinierët gjetën sende të çmuara prej floriri dhe argjendi me vlerë 10 mijë € si dhe makina ‘’Fiat Stilo’’ me të cilën tentuan t’i arratiseshin policisë ishte e grabitur. Kohë më parë, Mhillaj dhe Nikolla kishin tentuar të grabisnin një shtëpi, por më pas u pikasën nga pronarët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 15:14

 Një aksident rrugor është filmuar LIVE nga një automjet që ishte pas një fuoristrade e cila fare papritur ka dalë nga rruga.

Postuar: 14/11/2019 - 15:10

51-vjeçari Ardjan Nexhipi është arrestuar sot nga Policia në kuadër të operacionit 'Muzgu'

Postuar: 14/11/2019 - 14:18

Në emisionin “Me zemër të hapur” sot u soll historia e 37-vjeçares nga Gjakova, Arta

Postuar: 14/11/2019 - 14:05

Rifillimi i punës për ndërtimin e projektit të Unazës së Madhe, i ka hapur rrugën edhe zgjidhje

Postuar: 14/11/2019 - 13:57

Një person është arrestuar ditën e djeshme pasi dyshohet se ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama.

Postuar: 14/11/2019 - 13:48

Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë vendimin për ta lënë në burg Griseldo Kusin, i cili akuzohet