Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin gjatë natës Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin
x

Aktualitet

Vijon gara e fortë për kreun e BKH, kush janë 8 kandidatët e kualifikuar, zbardhen emrat që janë gati për t’u përballur me 'makinën e së vërtetës'

Vijon gara e fortë për kreun e BKH, kush janë 8 kandidatët e

Vijon gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kualifikohen 8 nga 18 kandidatë në testin fizik dhe logjik. Ata tashmë do të intervistohen nga Komisioni i Vlerësimit në SPAK.

Mësohet se Komisioni i Përzgjedhjes ka përfunduar vlerësimin e testit të aftësive fizike, testit të arsyetimit logjik dhe të aftësive për të shkruajtur raporte dhe ka llogaritur pikët totale për secilin kandidat, për të identifikuar kandidatët më të mirë për këtë post, që do të marrin pjesë në fazat e tjera të përzgjedhjes.

Më poshtë jepet lista e kandidatëve që do të ftohen të marrin pjesë në fazat e mëtejshme të përzgjedhjes:

1-Aida Veizaj

2-Ardian Çipa

3-Artur Beu

4-Ervin Hodaj

5-Gentjan Shehaj

6-Lindita Nushi

7-Idajet Faskaj

8-Ylli Pjetërnikaj

Më të lexuarat