Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vijon sulmi për zhdukjen e drogës në vend, asgjësohen 2 mijë bimë hashashi në Tropojë, arrestohet 26-vjeçari

 Vijon sulmi për zhdukjen e drogës në vend, asgjësohen 2 mijë bimë hashashi në Tropojë, arrestohet 26-vjeçari

Postuar: 14/08/2015 - 19:16

Policia e Tropojës ka vijuar aksionin ndaj kultivimit të bimëve narkotike.
 
Gjatë kësaj pasditeje, janë zbuluar dhe asgjësuar rreth 2 mijë bimë hashashi të kultivuara në 9 parcela, në fshatin Lekbibaj.
 
Ndërkohë, është arritur të kapet dhe kultivuesi i bimëve narkotike, 26-vjeçari, Klodian Gjini, banues në Cernicë.
 
Ndërsa, bimët janë asgjësuar me anë të djegies, ku një pjesë e tyre janë marrë në cilësinë e provës materiale. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Sipas asaj që parashikon IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat minimale do të jenë

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në

Postuar: 21/05/2019 - 19:17

Një 33-vjeçar nga fshati Katund Sukth në Durrës, është arrestuar pasi rezultonte i shpallur në kë