BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

“VIP-at vijnë në overdozë”/ Habit mjekja, zbulon rastet e personazheve të njohur kur kërkojnë ndihmë në spital: Nuk duan të shkruajnë as…

“VIP-at vijnë në overdozë”/ Habit mjekja, zbulon

Mjekja e Repartit të Toksikologjisë, Suela Xhufi e cila ishte e ftuar në një emision televiziv ka zbuluar se ka shumë raste të personave të njohur të ekranit, apo siç quhen ndryshe edhe VIP-a, të cilët paraqiten për të marrë ndihmë në spitalin shtetëror për shkak të overdozës nga droga.

Mjekja Suela Xhufi: Po vijnë VIP-a, por jo për të bërë detoks, vetëm në rastet kur kanë kaluar overdozë dhe nuk duan të shkruajnë as emrin.

Në rastet e overdozës vijën se spitali i shtetit është më i sigurt me ekipin e mjekëve që ka, në rastin e kokainës apo heroinës pacienti mund të bëjë vdekje klinike.

Detyrimisht vijnë patjetër në shtet VIP, kanë ardhur gjithmonë e do vijnë prapë.