BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Aktualitet

Viti i ri akademik/ Ja cilat janë degët që rrezikojnë të mbyllen në Elbasan dhe Korçë, vendimi pritet të merret nga senati

Viti i ri akademik/ Ja cilat janë degët që rrezikojnë

Këtë të hënë ka nisur sot viti i ri akademik. Në Tiranë ky vit i ri akademik u shoqërua me protestën e studentëve të Mjekësisë, pas vendimit të qeverisë, për të punuar 5 vite në vend dhe më pas të marrin diplomën.

Rektorja në detyrë e universitetit te Shkodrës, Rajmonda Kçira teksa ka folur për mediat ka thënë se nuk rrezikon asnjë degë të mbyllet.

Sa i takon universitetit “Fan Noli” në Korçë, infermieria, edukimi fizik dhe bujqësia, jane plotësuar kuotat 100% si dhe programet e Fakultetit te Ekonomise.

Programe që rrezikojnë, pezullimin, mbylljen janë:

Filozofi- Sociologji me asnjë studente.

2 dhe 3 studente, Ekonomiku dhe Biznes- Tregti.

Të tre këto programe diskutohet të pezullohen. Vendimi për pezullimin e tyre pritet të merret nga Senati Akademik.

Me 2 deri 3 studentë janë edhe Matematikë-Fizika dhe Matematikë-Informatika.

Sa i takon universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, ka më pak regjistrime te programet e studimit në gjuhë të huaja si gjuhë gjermane, frënge, italiane.

Për programet që rrezikojnë të mbyllen do mblidhet senati në ditët në vijim që do vendosë për ulje të numrit studentëve, ose për programet që mbyllen u jepet mundësi në programe të tjera.