Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vjen dëshmia e djalit të picierit për vrasjen e Jurgen Kurtit: Unë jam i gatshëm të...

Postuar: 20/03/2019 - 15:34

Djali i picierit të vrarë në 2017 mohon të ketë lidhje me vrasjen e Jurgen Kurtit. Në një intervistë telefonike për RTV Ora Dervis Arapi thotë se është gati të vihet  në dispozicion të policisë por se nuk ka lidhje me vrasjen e ndodhur më 18 mars 2019.

Arapi thotë se ndodhet në Itali dhe ka mësuar vrasjen e Jurgenit përmes rrjeteve sociale.

"Unë nuk kam asnjë lidhje me vrasjen e Jurgen Kurtit. Nuk kam pasur kurrë ndërmend të hakmerresha për vrasjen e babait tim. Unë jam besimtar dhe gjithçka ia lë në dorë Zotit. Unë jam i gatshëm të vihem në funksion të policisë".

 

 

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 11:22

Në prangat e policisë ka rënë edhe Eldi Çala, vëllai i Klement Çalës. Ky i fundit ka qenë në kërkim për grabitje të tjera të ndodhura, sërish me përfshirjen e Admir Muratajt.

Postuar: 22/04/2019 - 11:07

Masat e sigurisë për katër të arrestuarit do të jepen ditën e nesërme në Gjykatën e Krimeve të

Postuar: 22/04/2019 - 11:00

Përveç dëshmisë së pronarit të servisit ku dyshohet se u modifikua furgoni me mbishkrimin “

Postuar: 22/04/2019 - 10:41

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Pogradec kanë bërë të mundur ar

Postuar: 22/04/2019 - 10:29

Zbardhen identitetet e 4 personave të ndaluar gjatë aksionit të djeshëm të policisë në Elbasan.

Postuar: 22/04/2019 - 10:28

Policia ka arrestuar katër persona të cilët dyshohet se kanë lidhje me grabitjen e ndodhur më 9 p