BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Aktualitet

Vjen kthesa e madhe e motit! Ja çfarë na pret deri ditën e mërkurë

Vjen kthesa e madhe e motit! Ja çfarë na pret deri ditën e

Ende ka vranësira të cilat vende-vende sjellin disa fjolla ose rrebeshe afatshkurtra bore kryesisht në disa vise kodrinore-malore.

Antickloni tani është fuqizuar mbi Francë dhe Itali dhe është duke përparuar direkt drejt Ballkanit duke kthjelluar motin gati krejtësisht dhe duke stabilizuar motin, por ende mbetet ajri i ftohtë Arktik të paktën edhe sonte ku priten edhe minuse të thella gjatë orëve të natës dhe mëngjesin e hershëm.

Nesër dita do të jetë e qëndrueshme dhe me diell, ndërsa nata përsëri e ftohtë, por jo me acar të fortë.

Masat ajrore ciklonike tani janë larg rajonit tonë dhe reshje nuk priten disa ditë me radhë deri afërsisht ditën e mërkurë kur mund të kemi reshje lokale shiu./Meteoballkan