BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Aktualitet

Vjen lajmi i mirë! Prej dy ditësh asnjë pacient i intubuar, mësoni cilët janë qarqet me më pak raste aktive

Vjen lajmi i mirë! Prej dy ditësh asnjë pacient i intubuar,

Sot është dita e dytë radhazi që në spitalet COVID nuk ka asnjë pacient të intubuar. Në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, u njoftua se 7 pacientë janë në terapi intensive, por asnjë në intubim.

Prej disa ditësh shifrat e infektimeve në vendin tonë janë shumë të ulëta, teksa në 24 orët fundit u regjistruan 39 raste të reja dhe 2 viktima.

Dibra dhe Kukësi janë dy qarqet me më pak raste aktive, respektivisht 37 dhe 42, ndërsa Tirana është qarku me numrin më të lartë, pasi 5032 qytetarë vijojnë të luftjnë me koronavirusin.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë         5032

Shkodër       250

Fier            160

Korçë           209

Gjirokastër   197

Durrës          106

Vlorë           143

Elbasan        113

Lezhë          102

Berat            77

Kukës           42

Dibër            37

Më të lexuarat