Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vlorë/ Moti i keq, rrezikohet veliera

Postuar: 14/06/2018 - 17:59

Pasditen e sotme vendi është përfshirë nga moti i keq dhe me reshje shiu. Në qytetin e Vlorës është rrezikuar një veliere, në bordin e së cilës ndodhen tre persona.

Në operacionin e shpëtimit ka qenë policia kufitare dhe kapiteneria e Portit të Vlorës.

Si pasojë e motit të keq, në Vlorë janë rritur dallgët e detit, ndërsa ka pasur edhe erë të fortë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2018 - 23:45

Një burrë është hedhur nga kati i katërt i një pallati në Tiranë. Mësohet se 60-vjeçari D. B., që ka ndërmarrë këtë akt, u dërgua në spital për ndihmë mjekësore në gjendje të rëndë shëndetësore.

Postuar: 17/08/2018 - 23:42

Një person ka kërkuar mbrojtjen e policisë në qytetin e Fierit, pasi dhunohej nga bashkëjetuesja.

Postuar: 17/08/2018 - 23:35

Shembja e urës në Genova tre ditë më parë, ku humbën jetën 39 persona, mes tyre dhe dy shqiptarë,

Postuar: 17/08/2018 - 22:55

Një grua ka gjetur vdekje, pas një kontakti me energjinë elektrike.

Postuar: 17/08/2018 - 22:49

Sot dhe në fundjavë, moti mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare; më të shpeshta në mesditë

Postuar: 17/08/2018 - 21:58

Dy vëllezër janë shpallur në kërkim në Durrës pasi kanë dhunuar me grushte një ekspert për vler

Postuar: 17/08/2018 - 21:31

Në Korçë po luhet ndeshja e parë e kampionatit të 80-t të Superligës mes Skënderbeut dhe Partiz