Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vlorë/Shpëtohen nga mbytja dy persona në det të hapur (Detajet)

Postuar: 19/05/2019 - 21:17

 Dy persona janë shpëtuar nga policia kufitare, pasi rrezikuan jetën në ujërat detare të Dhërmiut.Mësohet se dy personat identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur, kishin dalë me gomone (pa motorr) për të lundruar, por për shkak të kohës së paqëndrueshme, i kishte shtyrë era e madhe në thellësi të detit. Ata nuk mundën dot që të riktheheshin në breg, duke rrezikuar që të mbyteshin.

Fatmirësisht, policia kufitare ka arritur që të ndërhyjë në kohë dhe u shpëtuar jetën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 16:05

Në një shkrim për Caroline Simson në Laë 360, Beccheti ka thënë se kjo ishte një betejë e vështirë që zgjati plot 4 vite.

Postuar: 20/06/2019 - 15:36

Riatdhesohen 127 shtetas shqiptarë, të cilëve u është refuzuar kërkesa për azil në Francë.

Postuar: 20/06/2019 - 15:10

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me plagosjen e sotme në hyrje të Durrësit.

Postuar: 20/06/2019 - 15:05

Peter Tiede gazetari i ‘Bild’, është një ndër personat më të komentuar në ditët e fun

Postuar: 20/06/2019 - 14:50

Kryeministri Edi Rama do të mbajë sot në Shkodër një takim elektoral.