Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vodhën tre herë pikën e karburantit / Dalin pamjet e "aksionit" të bandës së shqiptarëve (VIDEO)

Postuar: 22/08/2019 - 19:05

Një operacion i policisë italiane i koduar “Kusar”, shpartalloi një bandë përgjegjëse për grabitje të shumta kundër shpërndarësit të karburantit në zonën e Santernos në provincën e Ravennas.

Grabitja e parë ndodhi natën e 8 korrikut. Dy kriminelë të armatosur me thikë dhe fytyrë të mbuluar vodhën një shumë të konsiderueshme parash nga arka e shpërndarësit të karburantit.

Më 12 dhe 16 gusht, u kryen edhe dy grabitje të tjera, përsëri në dëm të të njëjtit shpërndarës, vlera e të cilit arriti në 4 mijë euro.

Mediat italiane kanë publikuar pamjet e një prej grabitjeve në pikën e karburantit.

Arrestimet bënë të mundur edhe zbulimin e një tjetër vjedhjeje më 19 gusht, që shënojnë grabitjen e pestë të dy shqiptarëve të arrestuar, përkatësisht 24 dhe 29 vjeç. Njëri ishte me leje qëndrimi të rregullt në Itali, ndërsa sapo kishte mbërritur në vendin fqinj. Policia sekuestroi materiale të ndryshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 23:59

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë unë mendoj se jemi në një proces “Erdoganizimi”.

Postuar: 17/09/2019 - 23:55

Në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano u ndal tek Presidenti Ilir Meta.

Postuar: 17/09/2019 - 23:47

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh se javën tjetër prokurorët shqip

Postuar: 17/09/2019 - 23:32

Këtë të martë në emisionin Opinion është diskutuar pikërisht për, kryebashkiakët e denoncuar nga

Postuar: 17/09/2019 - 22:40

Një shqiptar në Francë po kryente ritualin e tij të zakonshëm.

Postuar: 17/09/2019 - 22:00

Emisioni “Stop” solli sonte një tjetër skandal përmes kameras së fshehtë.

Postuar: 17/09/2019 - 21:39

Situata rëndohet me studenten, që në këmbim të provimeve duhet t’i japë trupin e saj pedago