BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Aktualitet

Vodhi 8 makina në vendin fqinj, e pëson keq 33-vjeçari shqiptar, si u pikas nga policia

Vodhi 8 makina në vendin fqinj, e pëson keq 33-vjeçari

Policia greke ka arrestuar një 33-vjeçar shqiptar pasi ka vjedhur 8 makina në zonën e Eksarkisë.

33-vjeçari shqiptar, me precedentë të mëparshëm penal, u arrestua mbrëmjen e së martës, pasi kishte grabitur 8 automjete të parkuara.

Në datën 9, policia ka arritur ta prangos pas një ndjekjeje, për ta çuar në Seksionin e Sigurimit të Eksarkesë dhe prej andej në prokurori.

Arrestimi i shqiptarit u bë në orën 21:30 të së martës. Oficerët e policisë kanë marrë sinjal  për një person të çuditshëm i cili është parë duke grabitur një Smart të parkuar.

Ata nxituan menjëherë në vendngjarje, e lokalizojnë brenda Smartit të grabitur dhe i kërkojnë të dalë jashtë. Por shqiptari del dhe në vend që të dorëzohet, fillon të vrapojë.

Policia pas një ndjekjeje e kap dhe e dërgon në Sigurimin e Eksarkesë, ku konstatohet se është i markuar, ndërsa para shkeljes së Smart kishte hapur tetë automjete të tjera të parkuara.