Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Votimet për kryetar në Akademinë e Shkencave, nuk përmbahet Fuga dhe lëshon thirrjen e fortë: Ligji kurrë nuk...

Postuar: 22/05/2019 - 22:45

Dy ditë para votimit të Skënder Gjinushit për në krye të Akademisë së Shkencave, akademiku Artan Fuga, thotë se nuk bëhet më fjalë për shkencë, por për marrëdhënie me ligjin!

Sipas Fugës, bëhet fjalë për uzurpim të paligjshëm në bashkëpunim në grup të institucioneve publike!

Reagimi i plotë i Fugës:

Me dalë borxhit!

Anëtarët e Akademisë së Shkencave përpara zgjedhjeve të paligjshme të 24 majit 2019, sikurse ua deklaroi edhe kryetarja e Komisionit të Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik sot zyrtarisht, duhet të ndërgjegjësohen qoftë edhe në ditën e fundit.

Nuk bëhet më fjalë për shkencë, por për marrëdhënie me ligjin!

Kemi të bëjmë me uzurpim të paligjshëm në bashkëpunim në grup të institucioneve publike!

Përgjigjesh para ligjit për këto!

Nuk do të desha që një grup të tërheqi në këtë kanal anëtarët e tjerë të Akademisë të Shkencave!

Ligji kurrë nuk harron.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 18:24

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejes për lirimin e ambienteve të KZAZ-së nr 6 në Bushat, një grup nga administrata e bashkisë kanë shkuar për të vëzhguar nëse është zbatuar ky urdhër.

Postuar: 19/06/2019 - 18:11

Përfshirja në sulme të dhunshme kundër procesit zgjedhor, siç është mësyrja në KZAZ-të e disa qyt

Postuar: 19/06/2019 - 17:53

Policia e Shtetit ka marrë nën mbrojtje pak çaste më parë edhe KZAZ-në në qytetin e Kavajës.

Postuar: 19/06/2019 - 17:52

Është mbyllur sot gjykimi në shkallën e parë për grupin e Habilajve.

Postuar: 19/06/2019 - 17:43

Ndërsa në spitalin e traumës shkuan të lënduar Alfred Lika nga Burreli, vëllai i kryetarit të PD

Postuar: 19/06/2019 - 17:31

DEKLARATË E PËRBASHKËT E KRYETARËVE TË BASHKIVE PËR ZBATIMIN E DEKRETIT TË PRESIDENTIT TË REPUBLI

Postuar: 19/06/2019 - 17:22

Në listën e vendeve që do keni mundësi për të udhëtuar këtë sezon vere është shtuar edhe Bjelloru