BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Aktualitet

Vranësira dhe temperatura të ulëta, mësoni si parashikohet të jetë moti sot dhe zonat që do të përfshihen nga reshjet e shiut

Vranësira dhe temperatura të ulëta, mësoni si parashikohet

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me reshje të dobëta në pjesën më të madhe të territorit tonë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit, reshjet pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Elbasan, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 22°C

në vendet e ulëta: 14 / 23°C

në vendet malore: 5 / 16 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Vranësira dhe temperatura të ulëta, mësoni si parashikohet