Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrasja e 23-vjeçarit në SHBA/ Aktorja e njohur e Portokallisë rrëqeth me mesazhin: O Grei çohu se po vijnë dajot

Postuar: 12/09/2018 - 13:58

Policia Njujorkeze vazhdon kërkimet për arrestimin e autorit të vrasjes se Grei Frashërit, djaloshit 23 vjeçar me origjinë shqiptare. 

Krimi ndodhi rreth orës 5.45 minuta të 7 shtatorit në rrugën 93 në Fourth Avenue, vetëm gjysmë milje larg shtëpisë së tij.

Policia ishte njoftuar për sulmin dhe në momentin kur kishin mbërritur në vendngjarje kishin gjetur 23 vjeçarin me plagë të shkaktuar nga një armë, në qafën e tij.

Frashëri është dërguar në spital ku dhe ishte deklaruar vdekja e tij, tha policia.

Një ndër to është dhe aktorja e njohur e “Portokallisë”, Dalina Deli Zhupa.

Postimi i plotë

O Grei çohu se po të vijnë dajot o Grei. Po ne e kishim bërë plan t’i dilte Eldos viza e të vinim, të të takonim e të shkonim të tre në Hollyëood. O Grei kthej përgjigje Eldos o Grei, pse u largove kaq shpejt pa na takuar me mall, po ti ike si një gangster siç doje vet dhe ëndërroje të ishe me ëndrrat e moshës tënde. Ike vërtet ndonëse ishte gjithçka si një film aksion, po ti duhet të ishte në shtëpi, ta tregoje si një ëndërr të keqe atë që kalove dhe jo të ikje. O Grei, pse mo Grei, o Greiii na dëgjo. Grei jemi aty shpirtërisht”- shkruan gjithë dhimbje aktorja.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 1. Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 09:55

Një 41-vjeçar nga Elbasani u arrestua pasi tentoi të vrasë me thikë shtetasin R.L.,  29 vjeç. Siç njofton policia në pranga u vu Besnik Selita, 41 vjeç, banues në lagjen "Beqir Dardha" , Elbasan.

Postuar: 25/09/2018 - 09:51

Ka nisur nën masa të rrepta sigurie, seanca për të dhënë pretencën në Krimet e Rënda.

Postuar: 25/09/2018 - 09:44

Kejvina Kthjella u përfshi në një aksident mbrëmjen e shkuar në zonën e “Ish-Bllokut&r

Postuar: 25/09/2018 - 09:41

Është grabitur ditën e sotme një furgon i linjës Shqipëri-Itali në zonën e Skelës në Vlorë.

Postuar: 25/09/2018 - 09:40

Ka nisur në Gjykatën e Krimeve të rënda, seanca gjyqësore ku 4 prokurorë do të japin dënimin për

Postuar: 25/09/2018 - 09:39

Pretenca për Shullazin nën masa të rrepta sigurie, ja kush janë 4 prokurorët e çështjes

Postuar: 25/09/2018 - 09:37

Policia greke ka ndaluar 63 emigrantë, të cilët po tentonin të udhëtonin me dokumente të falsifik