Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrasja e 69-vjeçarit në Tropojë, identifikohet autori

Postuar: 19/09/2018 - 08:33

Një 69-vjeçar është vrarë mbrëmjen e djeshme në Tropojë. Tahir Bajraktari është ekzekutuar në fshatin Doberdol.

Në një njoftim zyrtar policia bën me dije se vrasja e 69-vjeçarit ka ndodhur për  motive të dobëta, si edhe se po punohet  për kapjen e autorit.

Njoftimi i plotë:

Tropojë.

Policia identifikon autorin e dyshuar të vrasjes së  69 vjeçarit në bjeshkën e Doberdolit Tropojë.

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur   mbasditen e datës 18.09.2018, ku u gjet i vrarë me armë zjarri shtetasi T.B, 69 vjeç, Drejtoria Vendore e Policisë Kukës, ngriti një grup të posaçëm hetimor.

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale si dhe hetimeve intensive nga grupi hetimor, u bë e mundur  identifikimi i autorit të dyshuar shtetasi N.L, 54 vjeç banues në Tiranë.

Shtetasi  N.L dyshohet se më datë 18.09.2018,  për motive të dobëta  dyshohet se ka  vrarë me armë zjarri në banesën e tij në bjeshkën e Doberdolit, Tropojë Fshat, shtetasin T.B., 69 vjeç, banues në Tiranë.

Vijon puna për kapjen e autorit të dyshuar të kësaj ngjarje 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprat penale të parashikuara nga nenet 76 e 278 të Kodit Penal

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 14:34

Pas propozimit të kryeministrit Edi Rama për mbylljen e basteve, shoqëria e basteve njoftoi se ditën e sotme në orën 10:00 do të organizonin një protestë kundër këtij vendimi.

Postuar: 23/10/2018 - 14:28

Sot më datën 23 tetor, prokurori pranë Prokurorisë së Apelit për Krime të Rënda, Bujar Sheshi i ë

Postuar: 23/10/2018 - 14:22

Gazetari Artan Hoxha me anë të njtatusi në Facebook ka shkruar për arrestimin nga policia të fami

Postuar: 23/10/2018 - 13:47

Dy makina janë djegur ditët e fundit në Vlorë, ndërsa policia ka dhënë informacione të pakta.

Postuar: 23/10/2018 - 13:47

Nëse ende nuk është ende në duart e policisë, Klemend Balili, bosi i drogës që i ka bërë bisht kë

Postuar: 23/10/2018 - 13:30

Ministria e Brendshme ka njoftuar për një operacion tjetër të rëndësishëm në vend, rezultatet e t

Postuar: 23/10/2018 - 13:17

Ministria e Brendshme njofton tjetër operacion policor.  Pritet që rezultatet e operacionit