Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrasja e avokatit Gurra/ Deklarata e fortë e kolegut të tij: Jemi në dorë të Zotit

Postuar: 25/03/2019 - 19:00

Shkëlqim Duka, kolegu i Ravik Gurrës, avokatit që u vra në mënyrë mafioze përpara disa ditësh në Elbasan është shprehur se institucioni i avokatit është tronditur rëndë dhe se avokatët  tashmë janë të pambrojtur dhe të lënë në dorën e Zotit.

Me vrasjen e Gurrës sipas tij është goditur avokatura, dhe se ky institucion është një hap prapa. “Jemi të shokuar nga vrasja e avokatit. Kemi vlerësim maksimal për të ndjerin. Avokatët janë të ekspozuar ndaj krimit, nuk ndjehen të mbrojtur. Goditja e avokatit është goditja e institucionit. Institucioni i avokatit tani nuk mund ta ofrojë shërbimin ndaj klientit sepse ndjehet i rriskuar. Ne tashmë jemi në dorë të Zotit. Vrasja e tij është një mesazh që na drejtohet ne. Mendoni çfarë mund ti ndodhë një gjyqtari kur merr një vendim. Ne jemi hallka e fundit dhe po kërcënohemi, imagjinoni çfarë mund të ndodhë me një gjyqtar kur ai merr një vendim”-shpehet ai për Fax News.

Gurra u vra të premten në qendër të qytetit të Elbasanit, ndërsa nuk është arrestuar ende asnjë i dyshuar për ngjarjen. Gurra ishte avokat i Emiljano Shullazit, po ashtu edhe i fisit te Capjave në Elbasan.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 13:16

Një 36-vjeçar nga Laçi është vënë në pranga dje në Tiranë, pasi ishte shpallur në kërkim prej disa ditësh për përndjekjen dhe dhunimin e ish-së dashurës.

Postuar: 17/07/2019 - 13:09

Një 79-vjeçar u arrestua nga Policia në Kukës pasi ka tentuar të vrasë familjarët e tij dhe t&rsq

Postuar: 17/07/2019 - 12:43

Një banor 61-vjeçar i zonës së Matera u raportua për shfrytëzimin e fuqisë punëtore të shtetasve

Postuar: 17/07/2019 - 12:07

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë.Mësohet se dy vajza dh

Postuar: 17/07/2019 - 10:59

Një copë masive e akullit do të riformojë bregdetin e botës më shpejt se sa është parashikuar.

Postuar: 17/07/2019 - 10:43

Dy inspektorë taksash janë arrestuar ditën e sotmë në Shkodër, ndërsa një i tretë është shpallur

Postuar: 17/07/2019 - 10:35

Detaje të reja kanë dalë shpërthimi në Selenicë të Vlorës, ku janë plagosur Mimoza Selimi dhe Rex