Aktualitet

Vrasja e avokatit të Shullazit “ngrin” drejtësinë, vendimi i papritur i Dhomës së Avokatisë

Dhoma Kombëtare e Avokatisë është solidarizuar me kolegët e Elbasanit për vrasjen e avokatit të njohur Ravik Gurra, duke ndërprerë shërbimet për tre ditë, nga e mërkura në të premten.
 
Në një deklaratë për mediat, Dhoma Kombëtare e Avokatisë thotë se kjo është një nga ngjarjet më të rënda dhe u bën thirrje organeve ligjzbatuese  të zbardhin një orë e më parë autorët e vrasjes.
 
"Dhoma solidarizohet më anëtarët. Kërkojmë edhe nga opinioni që të ndërgjegjësohet. Jemi koshient që në situata të tilla një ndikim të madh ka edhe destabilizimi politik".