BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x

Aktualitet

Vrasja e biznesmenit të fuqishëm në qendër të Tiranës, dosja hetimore i kalon SPAK-ut, zbardhet lëvizja e fundit

Vrasja e biznesmenit të fuqishëm në qendër të

Prokuroria e kryeqytetit ka shpallur moskopetencën për dosjen e vrasjes së Behar Sofisë, duke kaluar nga Prokuroria e Tiranës te SPAK. Prokuroria e Tiranës ka bërë me dije se ka vlerësuar se kemi të bëjmë me një krim të kryer në formën e grupit të strukturuar kriminal.

Zhvillimi më i fundit sa i përket hetimit të kësaj çështjeje është fakti se në fundjavë është bërë rivlerësimi i masës së sigurisë për 4 të arrestuarit për këtë vrasje: Ernejt Shyti, i cili akuzohet si personi që ka qëlluar Behar Sofinë, Skënder Vathi, i dyshuar si organizator i vrasjes, Xhuliano Visha dhe Leonard Xhixha.

Për të katërt, Gjykata e Posaçme vendosi të linte të pandryshuar masën e sigurisë “arrest në burg”.

Më të lexuarat