BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Aktualitet

Vrasja e bosit të drogës në mes të Tiranës, Klodiana Lala bën deklaratën ‘bombë’: Do hapte thesin me para, ishte i përfshirë në fushatë elektorale në zonën e Kombinatit!

Vrasja e bosit të drogës në mes të Tiranës, Klodiana

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar disa detaje të reja për vrasjen e 66-vjeçarit  Behar Sofia, i cili u qëllua me armë në një nga zonat më të populluara në Tiranë.

Në emisionin “Opinion”, Lala tha se Sofia kishte ishte një person me rekorde të theksuar kriminale, ndërsa theksoi se ka pasur të afërm në policin e shtetit të cilët e ndihmonin.

Gazetarja tha se 66-vjeçari ishte i përfshirë në fushatën elektorale në Kombinat, ku pritej të “hapte thesin me para”,

“Viktima ka shfrytëzuar të gjitha lidhjet e tij në politik dhe biznes për të pastruar dosjet penale edhe pse policia ka pasur rekordet të tij kriminale. Kishte të afërm të tij në Policinë e Shtetit ka lidhje familjare me persona në poste kyçe. Ishte i përfshirë në fushatë elektorale në zonën e Kombinatit, kjo është arsyeja pse ishte regjistruar si banor i rrugës së qelqit se për cilën parti politike nuk marrë përsipër ta them se nuk kam dokument ta them. Pritej të hapte thesin me para. Kam të dhëna nga policia se ishte përfshirë në fushatë elektorale.”-tha Lala.