BREAKING NEWS

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda vitit, ja si po tenton të kapë Gjykatën e Lartë e Kushtetuese

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda
x

Aktualitet

Vrasja e dy biznesmenëve Paulin Gjergji dhe Bujar Lika në Laç, Klodiana Lala tregon lëvizjen e fundit nga Gjykata e Apelit

Vrasja e dy biznesmenëve Paulin Gjergji dhe Bujar Lika në Laç,

Gjykata e Apelit të Tiranës ka rikthyer në burg shtetasin Kreshnik Tusha, i akuzuar për vrasjen e dyfishtë në Laç, ku viktima mbetën biznesmenët Paulin Gjergji dhe Bujar Lika.


Kujtojmë se Tusha shkoi i plagosur në Spitalin e Laçit natën e vrasjes.

Dyshimet e para ishin se ai ishte një nga atentatorët, por pas arrestimit të Eduart Lamajt, ai u lirua nga Gjykata e Kurbinit dhe u la në arrest shtëpie.

Gazetarja Kodiana Lala mëson se Apeli ka prishur këtë vendim dhe ka caktuar ndaj Tushës masën e sigurisë “arrest me burg”.

Më të lexuarat