BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Aktualitet

Vrasja e gruas shtatzënë një ditë para lindjes, avokati i njohur: Jemi shoqëri e sëmurë në shumë drejtime që vazhdojmë prodhojmë viktima

Vrasja e gruas shtatzënë një ditë para lindjes, avokati i

Avokati Jordan Daci thotë se karakterizohemi nga një shoqëri e sëmurë dhe potenciali i dhunës sa vjen e rritet, duke iu referuar ngjarjes së rëndë në Kosovë, ku u vra një grua shtatzanë nga ish-bashkëshorti i saj.

Në emisionin “Review” në Euronews Albania, Daci u shpreh se shoqëria, por edhe shteti nuk po reagon ndaj ngjarjeve të tilla të rënda.

“Ndjesia e parë që të jep është një shoqëri tepër e dhunshme që ne karakterizohemi dhe potenciali i dhunës në shoqërinë tonë sa vjen e rritet. Ky është një problem, këtë ndjesi krijon kushdo dhe sigurisht një shoqëri shumë e sëmurë në shumë drejtime, të cilat paduyshim prodhojmë viktima në vazhdimësi. Fatkeqësisht, ne si shoqëri dhe si shtet nuk po bëjmë asgjë për të minimimizuar efektet e këtyre sëmundjeve. Nuk është vetëm ky rast, të gjitha rastet të trondisin”, theksoi ai.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja rreth ngjarjes së rëndë në Kosovë, ku Hamide Magashi u vra me armë zjarri nga ish-bashkëshorti Sokol Halili.

Mësohet se autori Sokol Halili u arratis në Davidovc të Shtimes. Pas lokalizimit të tij, policia fillimisht largoi anëtarët e familjes nga shtëpia, ndërsa i dyshuari nuk pranoi negocimin me policinë dhe qëlloi veten me pistoletë. Ai humbi menjëherë jetën.

Policia ka informuar se në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me një karikator pa fishekë dhe një predhë.

 

Më të lexuarat