BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

Vrasja e rojes në Top Channel/ Kush qëndron pas kësaj? Eksperti Softa zbardh prapaskenat e forta dhe tregon ndaj kujt mund të jetë mesazhi: Me vëmendjen ndaj Big Brother...

Vrasja e rojes në Top Channel/ Kush qëndron pas kësaj? Eksperti

Eksperti i sigurisë Fatjon Softa ka komentuar sulmin me armë ndaj Top Channel, ku si pasojë e të shtënave humbi jetë roja i sigurisë Pal Kola.Për gazetaren Deni Turhani, Softa tha se ky është një sulm ndaj medias në tërësi dhe fjalës së lirë.

Sipas Softës, vrasja e rojës është aksidentale teksa shtoi se është një ngjarje që tremb cdo gazetar apo punonjës të medias.

Softa: Nuk është fjala ndaj nje tv por kjo është ndaj medias në tërsi. Kjo është ndaj fjalës së lirë, ndaj linjës editoriale, duhen parë arsye pse është zgjedhur ky tv. A është për linjën e saj apo për të tjera. Është një ngjarje që do të tremb apo sikletos cdo gazetar apo punonjës të mediat.

Unë mendoj se roja ka qenë viktimë aksidentale se nuk ka qenë nje precizion te kabina e tij. Po të ishte ai do e godisnin në një ambient tjetër. Unë them që është një vrasje aksidentale dhe nuk ka lidhje me të por me Top Channel.

Top Channel është në momentin më të mirë, me vëmendjen ndaj Big Brother dhe ata e goasin para fushtës, janë ekspozuar probleme edhe për korrupsionin dhe kriminalitetin. Mund të jenë mesazhe për të gjithë mediat e tjera në këtë vend.