Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrasja e shqiptarit në New York, arrestohet personi që e ekzekutoi (Detajet)

Postuar: 25/09/2018 - 18:05

Policia amerikane ka arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjes e shqiptarit Grei Frashëri, e shënuar gjatë këtij muaji në në “Bay Ridge”, Nju Jork. Ai është Eric Cruz,  46-vjeça dhe sipas hetuesve, është personi që e ka qëlluar me thikë në qafë, duke i shkaktuar vdekjen, raportojnë mediat amerikane. Eric Cruz rezulton person me precedentë të mëparshëm.Ai po përballet me akuza për vrasje të shkallës së dytë, rrezikshmëri dhe armëmbajtje pa leje, për rolin e tij të dyshuar në vrasjen e 23-vjeccarit shqiptar. Eric Cruz rezulton person me precedentë të mëparshëm.

Më 7 shtator, zyrtarët e policisë iu përgjigjën thirrjes për një sulm dhe gjetën Frashërin në trotuar, pa ndjenja.

Frasheri kishte plagë në qafë dhe u shpall i vdekur në spital.

Javën e kaluar, policia akuzoi 35-vjeçarin Anthony Valenti për vrasje në tentativë, armëmbajtje pa leje dhe rrezikshmëri në lidhje me vdekjen e Frashërit.

Sipas akuzës, Valenti qëlloi me armë zjarri në drejtim të 23-vjeçarit Frashëri, por plumbat nuk e prekën. Ajo që i shkaktoi vdekjen të riut, ka qenë goditja me thikë nga Eric Cruz.

Hetuesit dyshojnë se Grei Frashëri u vra pas një debati me dy të dyshuarit për çështje që lidhen me tregtinë e marijuhanës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/01/2019 - 23:36

Gazetari Bledian Koka i njohur për profilin e tij opozitar në  një koment në rrjetet sociale shkruan se Lulzim Basha vetëm emëron dhe nuk lexon. Për te ne PD edhe njëhere u votua por nuk u numërun votat.

Postuar: 21/01/2019 - 22:57

I ftuar në emisionin ‘A show’ në News24, sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardh

Postuar: 21/01/2019 - 22:43

Studentët kanë deklaruar kanë ide të qarta sa i përket të ardhmes së protestës së tyre, nëse nu

Postuar: 21/01/2019 - 22:33

Studentët kanë mohuar lajmet se kanë krijuar një parti të re, e cila do t’i përfaqësojë p

Postuar: 21/01/2019 - 22:01

Gazetari Fatos Mahmutaj, i cili u plagos me plumb në dorë një protestën e 21 janarit përpara Kr

Postuar: 21/01/2019 - 21:40

 Klodiana Agaj u nxor jashtë nga kryeministri Edi Rama gjatë zhvillimit të një mbledhje në Q

Postuar: 21/01/2019 - 21:38

“Gjykatësit e 21 janarit sot janë rrugëve, nesër përfundojnë pas hekurave”,  tha