Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrasja e studentes në Greqi, dalin të tjera detaje tronditëse, ja çfarë u gjet në 'Facebook-un' e grekut e të shqiptarit

Postuar: 11/07/2019 - 22:28

Detaje të reja kanë dalë në skenë nga vrasja e studentes në Greqi, Helen Topaloudu . Sipas mediave greke pas vëzhgimit të celularit dhe të laptopit të grekut dhe të shqiptarit që u përfshinë në vrasjen e Heleni Tapaloundu janë zbuluar edhe detajet e reja.

Hetuesit kanë zbuluar se greku 21-vjeçar vetëm pak orë pas vrasjes së studentes ka tentuar që të flasë në 'Facebook' me një vajzë tjetër me inicialet A.CH, madje edhe e ka ngacmuar. Greku kishte tentuar disa herë që ta merrte në telefon vajzën në fjalë dhe i dërgonte mesazhe duke u kthyer në një problem për të.

Po jo vetëm kaq, pasi greku 21-vjeçar më pas u është kthyer edhe 4 vajzave të tjera duke i ngacmuar në Facebook. Po në atë natë kur u vra studentja greke, në historinë e internetit, trupa hetimore i ka gjetur atij filma pornografik. Po kështu një tjetër fakt tronditës është se shqiptari ishte bërë 'shok' në Facebook me studenten grek vetëm një ditë para vrasjes së saj, më 26 nëntor 2018.

Babai i grekut ka konfirmuar për autoritetet greke se djali i tij dhe shqiptari janë takuar edhe pas vrasjes së Helenes. Babai tha se shqiptari kishte shkuar në banesën e tij. I ati i shtetasit grek tregon se shqiptari kishte shkuar në shtëpinë e grekut dhe se djali i tij ishte influencuar për keq nga ana e shqiptarit. Dyshohet se të pandehurit për vrasje e përdhunim janë kthyer në vendin e krimit dhe kanë dashur të fshijnë provat.

Kujtojmë se të dy të rinjtë që pas vrasjes së studentes greke janë në burg dhe ende po hetohet për dënimin e tyre.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 23:38

Një celulë terroriste iraniane që do të kryente sulme në Shqipëri është zbuluar nga policia shqiptare.

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari tregoi disa detaje.

Postuar: 23/10/2019 - 23:28

Gazetari Artan Hoxha u shpreh se Abdulselam Turgut është i njohur si një nga bosët e trafikut të

Postuar: 23/10/2019 - 23:11

Gazetari investigativ Artan Hoxha tha se në muajin mars të 2018 autoritetet kishin frikë se objek

Postuar: 23/10/2019 - 22:29

Pamjet e kamerave të sigurisë në juglindje të Melburnit mund të mbajnë “çelësin” për

Postuar: 23/10/2019 - 22:12

Egon Velaj u emërua pak ditë më parë nga ministria Etilda Gjonaj si drejtor i paraburgimit në Vlo

Postuar: 23/10/2019 - 21:58

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dhënë sot detaje rreth operacionit k

Postuar: 23/10/2019 - 21:41

Si do të jetë moti në ditët e fundit të Tetorit dhe gjatë muajit Nëntor? Kur do fillojmë ta