Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Aktualitet

Vrasja e teksistit 71-vjeçar dje në Fushë Prezë, flet shoku i Abdullah Budllës, tregon si e njihte viktimën dhe djemtë e tij: Pija kafen me të çdo mëngjes

Vrasja e teksistit 71-vjeçar dje në Fushë Prezë, flet

Paditen e djeshme, Abudlla Budlla, 71 vjeç me profesion taksist është gjetur i vrarë jashtë makinës së tij në Fushë Prezë. Në vendngjarje nuk u gjet asnjë gëzhojë edhe pse ndaj tij ishte shtënë disa herë.

Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe shoku i Abdullah Budllës, një ditë pas vrasjes së taksistit 71-vjeçar. Ai është shprehur se Budllën e kishte mik prej kohësh dhe nuk kishte marrë vesh asnjë të dhënë se 71-vjeçari mund të kishte ndonjë konflikt.

“Fëmijët i punojnë jashtë shtetit. Nuk di të kenë pasur ndonjë konflikt si familje. E pinim kafen çdo mëngjes bashkë. Abdullai kishte një makinë dhe bëntë punë taksisti. Familja e Abdullait, vëllezërit, babai kanë qenë shembullor nuk kanë pasur asnjë konflikt në fshat, të paktën këtu jo,”-u shpreh ai.

Sa i përket dy djemve që jetojnë në Itali, miku i viktimës ka treguar se ata janë larguar nga vendi prej më shumë se 20 vitesh, megjithatë nuk kishte dëgjuar kurrë nga shoku i tij për konflikte me ta.

“Me sa di unë, se unë jam i vjetër 74 vjeç dhe kam marrëdhënie shoqërore me vëllanë e tij, ka dy fëmijë i ka jashtë dy djemtë dhe vajzën dhe një djalë e ka këtu. Kanë qenë familje shembullore. Kanë shumë vite që djem janë jashtë, mbi 20”, u shpreh miku i Abdullait.