Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrasja mafioze e avokatit, Artan Hoxha nxjerr detajet e forta

Postuar: 25/03/2019 - 22:31

Vrasja mafioze e avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit, duket se do të këtë mjaft vështirësi në zbardhjen e saj, duke ndjekur fatin e disa prej ngjarjeve të renda të ndodhura në këtë qytet prej vitesh.
 
Grupi hetimor nuk ka ende një autor të dyshuar që shkrepi dy plumba në drejtim të 50-vjeçarit nga një pistoletë më silenciator. Po si ndodhi atentati?
Gazetari, Artan Hoxha shprehet se vrasja e Gurrës ka krijuar një lloj paniku në mes radhëve të avokatëve.
 
"Vrasja e Gurrës ka krijuar një lloj paniku në mes radhëve të avokatëve, e juristëve. Ishte një ngjarje e paralajmëruar priten të ndodhet në Elbasan. Unë kam bërë paralalimziin e një avokati shumë të njohur në Serbi, i cili u vra ne mes dy grupeve kriminale. Ekzekutimi i Gurrës ndodhi në një ditë, që e ke parasysh kur ka ndeshje shoqërohen me një ngjarje të rëndë. Ai ka qenë në një nga lokalet në qendër të qytetit me dy miqtë e tij, papritur ndalon një Benz, nga kjo makinë del një person me kapele në kokë dhe i afrohet më pas e qëllon dy herë në kokë. Arma që është përdorur ka qenë një armë mini blow Zastava, është një armë e lehtë, e pasigurt. Nuk ka precizon, gjendet shumë lehtë. Është një prodhim në masë. Policia e ka jashtëzakonisht të vështirë, autori është me trup mesatar. Kamerat nuk japin shumë informacion, nuk kanë ende asnjë drejtim gishti se kush është autori. Nuk ka asnjë pistë pse është vrarë," tha Artan Hoxha në Opinion.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 21:18

Ditën e sotme një delegacion i Ministrisë së Brendshme ka raportuar pranë Komisionit Europian ecuritë e Shqipërisë në ecurinë e 5 prioriteteve, që BE-ja i ka vendosur Shqipërisë në procesin e integrimit.

Postuar: 24/04/2019 - 20:27

Rektori i Universtietit të Tiranës, Bernard Dosti në mbledhjen e sotme të rektoratit ka marrë d

Postuar: 24/04/2019 - 19:53

I gjithë Ballkani është përfshirë nga rryma ajri me origjinë nga Saharaja të cilat kanë pasur ndi

Postuar: 24/04/2019 - 19:46

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protesta në mbarë vendin të cilat do të zgjatin vetëm 1 o

Postuar: 24/04/2019 - 19:29

Pas vdekjes së 25-vjeçares ne maternitetin e Elbasanit kirurgu i njohur, Agron Menzelxhiu shpjego

Postuar: 24/04/2019 - 19:24

Kledian Lekocaj i ashtuquajturi “Mafiozi i burgjeve”, i akuzuar për përfshirje në vra

Postuar: 24/04/2019 - 19:18

 Në rajonin e Atikës në Greqi janë zhvilluar tre operacione të gjera anti-drogë, që kanë çua