BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Aktualitet

Vrasja makabre e 18-vjeçares shqiptare nga bashkëjetuesi i saj, avokati nxjerr detajet tronditëse: Prokuroria ka marrë gjithë kamerat! Vajza villte gjak, ndërsa fqinjët...

Vrasja makabre e 18-vjeçares shqiptare nga bashkëjetuesi i saj,

Prokuroria po vazhdon hetimet për vrasjen makabre të 18-vjeçares Marigona Osmani në Ferizaj nga bashkëjetuesi i saj.

Avokati i familjes së të ndjerës, Gazmend Rexhepi ka zbuluar në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit” se prokuroria po heton dy personat nëse kanë apo jo lidhje të dy me dhunën, apo vetëm bashkëshorti Dardan Krivaqa.

Sakaq, Rexhepi tregoi se aktualisht janë marrë kamerat dhe po presin të shohin të vërtetën.

“Në këtë çështje, prokuroria akuzon dy persona për vrasje të rëndë në bashkëpunim. Tani po vazhdojnë hetimet dhe ka marr të gjitha kamerat dhe të shohin se cila është e vërteta.

Fillimisht, ai e paraqet veten se ka qenë aty rastësisht, mirëpo certifikata e vdekjes paraqet se ka qenë vdekje e dhunshme. Mirëpo, thotë se Marigona ka përjetuar standard në dhunë fizike dhe psiqike.

Marigona ka qenë e vdekur që kur është lënë në spital. Certifikata thotë që është vdekje e dhunshme, se ku ka pas thyerje do të jepet deri të premten”.

Sipas avokatit, fqinjët kanë dëgjuar vazhdimisht zhurmë në momentin e dhunës, por nuk kanë reaguar.

Ai ka theksuar se dy ditë para vdekjes, bashkëshorti i ka ndërprerë Marigonës marrëdhëniet me familjen.

“Kohë pas kohe ka pas vjellje gjaku, ngjyrë të zezë dhe fqinjët nuk kanë dashur të ndërhyjnë në marrëdhënien e një çifti.

Dy ditë para vdekjes, vajzës i është ndërprerë çdo kontakt me familjen dhe kjo ka bërë të gjithë të shqetësohen”.

Më të lexuarat