Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrasja misterioze/ Agjenti sekret tentoi të shpëtonte shqiptarin e vrarë në SHBA

Postuar: 11/09/2018 - 21:53

 
Një agjent sekret jashtë orarit zyrtar të punës është përpjekur më kot për të shpëtuar jetën e 23 vjeçarit shqiptar Grei Frashëri, i cili u qëllua me disa plumba në Bruklin të Nju Jorkut të premten mbrëma të javës së shkuar.
 
Agjent i paidentifikuar publikisht hyri në veprim, por viktima nuk arriti të mbijetonte. Ai u deklarua i vdekur në "Langone Hospital", pak kohë më vonë, thanë autoritetet.
 
Zyrtarët e policisë gjetën të paktën tre predha pasi mbyllën bllokun e banimit.
 
"Një agjent i Shërbimit Sekret jashtë detyrës, i dha ndihmën e parë viktimës pas të shtënave. Reagimi i tij ishte i duhuri dhe ai duhet të përgëzohet", tha Michael Seremetis, agjent policie që po heton vrasjen e 23-vjeçarit shqiptar. Shërbimi Sekret nuk pranoi të identifikonte agjentin, për arsye sigurie.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 15:00

Prezenca e OSBE-së në Tiranë i bëjnë thirrje opozitës dhe protestuesve të vetëpërmbahen për nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private.

Postuar: 16/02/2019 - 14:46

Trupat diplomatike të vendosura në Shqipëri, kanë reaguar thuajse njëzëri pas dhunës që u shpërfa

Postuar: 16/02/2019 - 14:27

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar protestën e opozitës së bashkuar në Tiranë.

Postuar: 16/02/2019 - 14:06

Vala e protestave pushton edhe Shqipërinë. Kështu shkruan faqja italiane, Chronache.

Postuar: 16/02/2019 - 14:05

Gazi lotsjellës i hedhur nga Garda e Republikës në drejtim të protestuesve ka prekur edhe disa

Postuar: 16/02/2019 - 14:00

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk është larguar asnjë minutë nga protesta që ka nisur prej orës 1

Postuar: 16/02/2019 - 13:51

Petrit Vasili vjen me një reagim drejt e nga Facebook-u ndaj protestes së ditës së sotme duke thë