BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Aktualitet

Vrau efektivin me plumb në zemër! Mentor Kikia reagon ashpër ndaj 21-vjeçarit: Ata që merren realisht me krimin si biznes, plumbin e përdorin të fundit! Ky person duhet të ishte aktualisht në burg...

Vrau efektivin me plumb në zemër! Mentor Kikia reagon ashpër ndaj

Gazetari Mentor Kikia ka komentuar mbi ngjarjen e ditës së sotme, ku një polic në Lezhë u vra nga një 21-vjeçar, gjatë një operacioni anti-drogë.

Mentor Kikia tha për 21-vjeçarin se nuk i përket botës së sofistikuar të krimit dhe se është thjeshtë një adoleshent që është ngatërruar shumë herët me elementë të botës së krimit. Nëse krimi do të ishte biznes për 21-vjeçarin, atëherë ky i fundit nuk do ta kishte vrarë policin, pasi do të përballej në mënyrë më të sofistikuar, sipas analistit.

“Duket që është kategori ordinere e botës së krimit, sepse ata që merren realisht me krimin si biznes, plumbin e përdorin të fundit, pasi qëllimi kryesor është të bëjnë biznes dhe jo të vrasin”, tha Mentor Kikia, i cili shtoi se vrasja e efektivit të policisë për 21-vjeçarin ishte një zgjidhje e momentit, për shkak edhe të një “arrogance” që shoqëron moshat e reja.

Për analistin Kikia problemi gjendet te fakti se ky person duhet të ishte aktualisht në burg, pasi ka qenë arrestuar edhe më përpara, mirëpo prokuroria e ka lënë të lirë. Një fenomen i tillë, me vrasës që janë proceduar penalisht por janë lënë të lirë, është problematika e vërtetë që çon në këto ngjarje, sipas Mentor Kikisë.

“Kur janë përsëritës, kur janë elementë me premisa agresiviteti, duhet të ishte në burg” u shpreh Mentor Kikia.

Një tjetër problematikë për ngjarjet kur policët vriten gjatë operacioneve kriminale është edhe edhe përgatitja jo e mjaftueshme e policëve.

“Policët janë vrarë në një përballje me krimin, gati me duar në xhepa”, u shpreh Mentor Kikia për Euro News Albania.

Më të lexuarat