Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vrau gruan me thikë dhe i dha fund jetës duke u hedhur nga ballkoni, fqinjët tregojnë zënkat e fundit të çiftit: Kaloi në depresion!

Postuar: 11/09/2019 - 21:47

Qyteti i vogël i Librazhdit dhe rrethinat e tij vazhdojnë të komentojnë vdekjen e dyfishtë të çiftit Gjokola, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e së premtes.

Dauti dhe Luljeta kishin dy fëmijë, një vajzë studente dhe një djalë, i cili kishte përfunduar studimet dhe punonte me bizneset e prindërve të tij.

53-vjeçari, ish-kryetar i Këshillit Bashkiak, respektohej shumë nga elita e këtij qyteti, por kohët e fundit ai kishte një ngarkesë të rëndë psikologjike, e cila duket se ishte e akumuluar edhe nga marrëdhënia me bashkëshorten e tij, duke bërë që të merrte mjekim për depresion. Luljeta, edhe pse kishte thuajse 3 dekada që jetonte me bashkëshortin e saj, herë pas here, sipas miqve të tyre, shfaqte shenja histerie xhelozie.

Ky fakt ishte vënë re shpesh nga miqtë e tyre të përbashkët, të cilët darkonin dhe drekonin me çiftin. Madje, ka pasur raste që nga xhelozia në ekstrem, Luljeta, kur bashkëshorti kthehej vonë mbrëmjeve në banesë, i mbyllte derën dhe i thoshte “shko fli te shtëpia e nënës tënde”.

Xhelozia e kaluar në ekstrem e Luljetës e ka lodhur bashkëshortin, i cili nuk ka qenë në gjendje ta përballojë edhe stresin e shtuar kohët e fundit për një pronë të tij. Miku i tij, njëherazi dhe kryetar i PD-së në Librazhd, Bujar Vreto, në një denoncim të hapur, duke shprehur keqardhjen për mikun e tij, pohon se Dauti ishte në një situatë kritike. Ai kishte kaluar në depresion, pasi i ishte tjetërsuar prona. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së premtes, pasi bashkëshortët janë kthyer nga xhiroja dhe kanë hipur qetësisht me ashensor në banesë.

Ndërkohë, vetëm disa minuta më pas, mes tyre ka lindur një debat dhe Dauti ka qëlluar bashkëshorten me thikë rreth 15 herë. Pasi ka parë djalin të ulërinte sipër trupit të nënës së tij dhe Policinë që po mbërrinte në banesë, 53-vjeçari ka dalë në ballkon dhe është hedhur prej andej duke vdekur menjëherë.

Luljeta ndërroi jetë sapo arriti në spital. Fqinjët, miqtë dhe qyteti pohojnë se Dauti ishte njeri i qetë dhe se e donte bashkëshorten e tij. Luljeta kishte bërë një jetë të mrekullueshme, me kushte të mira dhe nuk i kishte munguar asgjë, pasi bashkëshorti plotësonte çdo dëshirë të saj. Ndonëse kanë kaluar disa ditë nga tragjedia, djali i çiftit vazhdon të jetë në gjendje shoku nga humbja e prindërve të tij në mënyrën më të tmerrshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:27

E dielë, 8 dhjetor 2019. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e diel, dt. 08) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Postuar: 07/12/2019 - 23:18

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Ballsh ku një drejtues motoçikletë duke ecur n

Postuar: 07/12/2019 - 22:57

Janë mbi 30 shkolla, të cilat nuk do të hapen ditën e hënë për shkak të dëmeve të krijuara nga të

Postuar: 07/12/2019 - 21:46

Në  emisionin “Shiko Kush Luan” pjesë e lojërave ishte dhe kryebashkiaku i Tiran

Postuar: 07/12/2019 - 21:23

44-vjeçarja Fatmira Cuka, së bashku me djalin e saj Sardin 18 vjeç, humbën jetën më 26 Nëntor si

Postuar: 07/12/2019 - 21:14

Një aksident rrugor ka ndodhur në Ballsh, ku një person është plagosur rëndë.Aksidenti ka ndodhur

Postuar: 07/12/2019 - 21:05

Hallet dhe sëmundja që e mundon prej vitesh, Hysen Hashanin bashkë me bashkëshorten, djalin, vajz